Şartlar & Koşullar

www.hepsitr.com üzerinde bir üyelik açtığınızda aşağıda belirtilen şartları kabul ettiğinizi onaylamış olursunuz.

www.hepsitr.com üyelerine, Türkiye’den bir özel posta adresi verir. Bu adres İzmir'dedir.

Satın alacağınız paketlerinizi size verdiğimiz özel adresinize yollayabilirsiniz. hepsitr ekibi gelen paketlerinizi sizin adınıza teslim alıp talimatlarınıza göre teslimat adresinize ulaştıracaktır.

www.hepsitr.com üyelerimiz, paketlerinizin alınması, gönderilmesi esnasında doğacak her türlü vergi, gümrük vergisi, servis bedeli, taşıma bedeli, gibi ücretleri ödemekle sorumludur.

Paket gönderim ücreti paketin hacmine veya ağırlığına göre hesaplanır. Daha yüksek olanı ücretlendirilir.

hepsitr'e gönderdiği her bir paket için fiyatlandırma yapma hakkına sahiptir.

Paketleriniz üyelik tipine göre 15 veya 60 güne kadar ücretsiz depolanır. Bu süreyi paketlerinizi bekletip birleştirmek adına kullanabilirsiniz.

Belirtilen günleri aşan her 1 gün için paket başına 5 TL ücret tahsil edilir.

Depolama süresi azami 100 gündür. Bu süreyi aşan durumlarda paketin gönderimi hakkında üye ile iletişime geçilir. Üyeye ulaşılamaması ve/veya gönderinin üye tarafından reddedilmesi durumunda hepsitr paketi imha etme hakkına sahiptir.

www.hepsitr.com teslim aldığı her paketi açma hakkına sahiptir.

Neden?

Yasaklı ürünleri kontrol edebilmek için. Ürünlerinizin gereksiz büyük paketlerden çıkartılıp sizin için daha az maliyet oluşturacak şekilde tekrar paketlenebilmesi için. Ürünlerin kalite kontrolü gerçekleştirilebilmesi için.

Kalite kontrol nedir?

hepsitr gelen paketleri kalite kontrol sürecine tabi tutabilir. Kalite kontrolü gerçekleştirebilmesi için MÜŞTERİ’nin paketi açılır, Türk mevzuatına ve uluslararası taşımacılık sözleşmelerine aykırı ürünlerin veya yasaklı ürünlerin olup olmadığı kontrol edilir. Paketlerin mevzuata uygunluğu onaylandıktan sonra göz kararı ile; tekstil ve benzeri ürünlerde bir yırtık olup olmadığına, kırılacak ürünlerde bir hasar olup olmadığına bakılır.

Teknolojik ürünlerde ise ürünün çalışıp çalışmadığı kontrolü yapılmaz. Gerektiğinde MÜŞTERİ’ye bilgi vererek müşterinin talebi halinde tedarikçi firmaya paketler iade edilir. Ürünlerin ayıplı olmasının tespitinin mümkün olmadığı hallerde veya herhangi bir sebepten ötürü tespit edilmemesi halinde de hepsitr şirketinin hiçbir sorumluluğu bulunmamakta olup; iş bu durumdan doğacak yargılama süreçlerine taraf olarak da gösterilemez.

Gönderim maliyetlerinde belirleyici unsur gönderdiğiniz paketin gerçek (fiziksel) ağırlığından çok uçakta kapladığı yerdir. Bu da gönderilerinizin hacimsel (boyutsal) ağırlığıdır. Hacimsel ağırlık; uzunluk X yükseklik X derinlik / 5000 formülü uygulanarak hesaplanır. Eğer paketin hacimsel ağırlığı fiziksel ağırlığından fazla ise hacimsel ağırlık dikkate alınır.

Yurtiçi Kargo bedelinden her türlü müşteri sorumludur. Karşı ödemeli durumlarda hepsitr sizin adınıza ödemeyi yapar ve bu tutarı daha sonra sizden tahsil eder. Her şekilde hepsitr karşı ödemeyi yapmama hakkını saklı tutar.

Paket hepsitr Deposundan çıktğı andan itibaren iade sorumluluğu müşterinin uhdesindedir. hepsitr Deposunda bulunan bir ürünün iadesi istendiğinde ise hepsitr belli bir hizmet bedeli ve iade kargo ücretini tahsil ettikten sonra ürününüzü iade edecektir.

Taraflar bu sözleşmeyi yazılı olarak (email) bildirmesi halinde iptal hakkına sahiptir.

www.hepsitr.com üyeliğiniz bu sözleşmeyi kabul etmeniz ile başlar.

www.hepsitr.com üyelerimiz uluslararası taşımacılık kanunlarına aykırı ve hepsitr yasaklı ürünler listesi’nde bulunan ürünleri yollamak için sitemizi kullanamazlar. Bu tür gelen paketler geri iade veya imha edilir. Geri iade bedeli üye tarafından karşılanır.

hepsitr haricinde dış kaynaklı oluşabilecek her türlü sorun ve bu sorunlarla alakalı cezai yaptırım veya sorumluluk ilgili üyeye aittir.

www.hepsitr.com kullanım şartları ile ilgili maddeleri değiştirme kaldırma ve iptal etme hakkını saklı tutar. www.hepsitr.com web sayfasını kullandığınız süre boyunca güncellenen maddeleri de kabul etmiş sayılırsınız.

Home
footer-frame